Brněnskému letišti stouply počty cestujících za tři čtvtrletí

07.11.2014

Po loňském poklesu počtu cestujících na brněnském letišti letos v prvních třech čtvrtletích počty rostly, a to díky charterovým letům. Ty přepravily 273 tisíc lidí, což je o 14 procent více. Na pravidelných letech se počty nezměnily, využilo je 152 tisíc lidí, celkem jde o 425 tisíc cestujících, uvedl v tiskové zprávě ředitel letiště Tomáš Plaček. 

"Nárůst počtu cestujících na turistických letech potvrzuje oblíbenost Brna jako nástupního letiště pro cesty na dovolené. Intenzivně pracujeme i na rozvoji pravidelné přepravy. Snažíme se vytvářet podmínky jak pro cestující, tak pro letecké společnosti. Do pěti let chceme přepravit ročně okolo tři čtvrtě milionu cestujících," uvedl Plaček. Nejvíc lidí zatím letiště odbavilo v roce 2011, a to 557 tisíc. 

Pravidelné linky létají do Londýna, Moskvy a Eindhovenu. Největší zájem je o britskou metropoli, kam létají dva dopravci na různá letiště. "Od ledna do září zde letělo 121 tisíc pasažérů. Do Eindhovenu letělo 23 tisíc lidí a do Moskvy jen 10 tisíc," uvedl Plaček.

Charterovými lety lidé létají na dovolenou, největší zájem je o tureckou Antalyi, bulharský Burgas a řecký Heraklion. Převážnou část spojů zajišťuje Travel Service. 

Brněnské letiště odbaví v Česku po Praze druhý největší počet cestujících. Snahu rozšířit počet pravidelných linek má nejen vedení letiště, ale i město, jež jedná společně s investory z firem, které mají v Brně své pobočky. Slabé letecké spojení je podle náměstka primátora Roberta Kotziana (ODS) handicapem hospodářského rozvoje. Snahou je přilákat do Brna velkého dopravce, jehož lety z Brna budou navazovat na lety ve Frankfurtu nad Mohanem nebo v Mnichově. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Letiště Brno

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka