Aeroflot spouští novou nízkonákladovou společnost, ceny začínají na 475 korunách

12.11.2014

Ruské aerolinky Aeroflot zahájily dnes prodej letenek své nové nízkonákladové dceřiné společnosti Poběda (česky Vítězství), kterou založily, aby nahradila předchozí pokus v tomto směru. Společnost Dobroljot však Aeroflot musel zavřít kvůli západním sankcím uvaleným za ruskou politiku vůči Ukrajině. 

 

Poběda má s novými letouny Boeing 737-800 NG obsluhovat každodenní lety z Moskvy do pěti měst v evropské části Ruska, Volgogradu, Samary, Belgorodu, Permu a Jekatěrinburgu, jakož i spojení se západní Sibiří. První let se uskuteční 1. prosince z moskevského letiště Vnukovo. Ceny nejlacinější jednosměrné letenky začínají od 999 rublů (asi 475 Kč). 

 

 

Šéf Aeroflotu Vitalij Saveljev koncem října vysvětlil výběr jména nového přepravce tím, že tento název "symbolizuje nevyhnutelné vítězství (Ruska) nad potížemi, s nimiž se země a lid letos potýkaly", připomněla agentura AFP. 

 

Aeroflot, ovládaný ruským státem, přislíbil postupně, s rozšiřováním leteckého parku, zvyšovat počet letů a linek nové společnosti, aby do roku 2018 počet cestujících přepravených Pobědou dosáhl deseti milionů ročně. Poběda má postupně zvýšit počet svých strojů na 40 boeingů, obsluhující síť 45 domácích i zahraničních linek. 

 

Předchůdce Pobědy, nízkonákladová společnost Dobroljot, se na konci července ocitla na seznamu sankcionovaných firem, když členské státy Evropské unie schválily nové hospodářské sankce proti Rusku v souvislosti s jeho sporným postupem v ukrajinské krizi. 

 

Dobroljot provozoval mimo jiné linky na ukrajinský poloostrov Krym, který v březnu anektovalo Rusko. 

 

Na základě sankcí byla zrušena smlouva nízkonákladových aerolinek o pronájmu strojů Boeing. Aerolinie následně na začátku srpna zastavily provoz. 

 

V Rusku, kde veškeré pokusy o provozování nízkonákladových aerolinek doposud selhávaly, byl Dobroljot považován za projekt velkého významu. Aeroflot se následně rozhodl založit novou nízkonákladovou společnost.

 

Sám Aeroflot loni přepravil téměř 21 milionů cestujících, spolu s dceřinými společnostmi pak 31,4 milionu. V komuniké se také pochlubil, že disponuje nejmladším leteckým parkem na světě mezi velkými společnostmi, celkem 152 letouny.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka