Virgin America při vstupu na burzu posílila o více než 30 %

15.11.2014

Akcie letecké společnosti Virgin America při svém debutu na burze posilují o více než 30 procent. Virgin America jsou nízkonákladové aerolinky ze skupiny miliardáře Richarda Bransona, létat začaly v roce 2007. 

 

Načasování primární nabídky podle agentury AP nemohlo být lepší. Akcie leteckých společností posilují, protože aerolinkám silně rostou zisky díky plnějším letadlům, růstu příjmů a poklesu cen pohonných hmot. Po letech ztrát jsou i Virgin America ziskové. 

 

 

Aerolinky stanovily cenu akcií pro vstup na 23 dolarů (509 Kč). Po začátku obchodování akcie stouply na 27 dolarů a odpoledne se již prodávaly za 30,83 dolaru, což byl zisk 34 procent. Firma z primární nabídky 13,3 milionu akcií získala zhruba 307 milionů dolarů. 

 

Bransonova skupina Virgin Group zůstává minoritním akcionářem firmy s podílem 24,8 procenta. Největším akcionářem je investiční fond Cyrus Capital Partners s podílem 32,8 procenta. Primární nabídka Virgin je první primární nabídkou amerických aerolinek od května 2011, kdy na burzu vstoupily Spirit Airlines. 

 

Aerolinky Virgin America si vedou dobře v průzkumech cestujících, ale šest let byly ztrátové. Loni poprvé vykázaly zisk, a to deset milionů USD (221,3 milionu Kč). Příjmy činily 1,42 miliardy USD. Firmu svazoval omezený počet destinací a skromný letový řád. Virgin loni přepravily šest milionů cestujících. 

 

Od počátku roku 2013 se ceny většiny akcií amerických leteckých společností více než zdvojnásobily. Cena akcií Delta Air Lines a Southwest Airlines stoupla zhruba čtyřnásobně. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka