Kniha Job hunting for pilots navede, jak se dostat k volným pozicím

15.11.2014

V rámci série článků zaměřených na knihy, jež mohou být nápomocné pro získání pilotní práce, se tentokrát chci věnovat knize Job hunting for pilots: Networking your way to a flying job od autora Grega Browna.

 

Zásadní odlišnosti této knihy od jiných obdobných publikací je zaměření nejen na samotné pracovní pohovory nebo tvorbu přehledného CV, ale také na to, jak se vůbec k případným volným pilotním pozicím dostat. Ani sebelepší teoretické znalosti a pilotní schopnosti totiž samy o sobě nezaručují zájem ze strany leteckých společností, a to zejména v případě, že hledáte Vaši první pilotní práci.

 

Kniha obsahuje velké množství tipů, jak zvýšit své šance k pozvání na pracovní pohovor. Zejména se pak věnuje jinde opomíjené, ale všeobecně známé praktice zejména v případě menších společností, kterou je důležitost znát někoho uvnitř společnosti. Jak je v knize zmíněno, mnohdy získá práci snáze pilot, který někoho zná, než pilot s bohatou praxí a vysokým počtem nalétaných hodin. Ideální situací je znát se osobně přímo se šéfpilotem společnosti, užitečné jsou rovněž kontakty s piloty či jinými zaměstnanci společnosti.

 

Právě způsobům a možnostem, jak tyto kontakty navázat a budovat, je věnována značná část této knihy, kterou považuji za stěžijní důvod, proč po této publikaci sáhnout. Mezi ostatní rady, které lze z knihy načerpat, patří například dobrovolnická účast na přípravě a organizaci leteckých akcí a další podobné tipy, jež mají dle mého názoru méně zásadní význam, ba dokonce je lze v některých případech považovat až za příliš zoufalé.

 

Zásadní nevýhodou této publikace je její částečná zastaralost vůči novodobým trendům mezi pilotními pozicemi a v letectví všeobecně. Považoval bych za užitečné vydání aktualizované verze odrážející stávající trendy a současné technologie. 

 

Tuto knihu mohu doporučit především díky odlišnému pohledu na hledání pilotní práce, žádná jiná ze mně známých publikací se nevěnuje způsobům, jak zvýšit svou šanci k pozvání na pohovor pro volné pilotní pozice. Zatímco část knihy je zaměřena na důležitost kontaktů při hledání práce, ostatní rady lze mnohdy brát spíše s rezervou, i přes to pro Vás však může být přečtení této publikace velkou pomocí, a možná dokonce i klíčem k nalezení práce jako pilot. Pro získání hlubších znalostí a dovedností v oblasti budování a udržování kontaktů lze tuto knihu doplnit o další literaturu či praktické školení věnující se přímo tomuto tématu.

 
Zdroj: Jan Kodad, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 21.09.2018 09:11, Vložil : dgn

A lady's wig hairstyle that cheap hair extensions best expresses youthful vitality. The real hair wigs medium-length hair is blended with a hair extensions uk slight curl, and the temperament of the bangs with the hair extensions sale little red riding hood is sweet and cute!

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka