Partubická Retia bude pracovat s izraelským výrobcem radarů

26.11.2014

Pardubická společnost Retia dnes podepsala dohodu o partnerství při výrobě a provozování radarů protivzdušné obrany s izraelským výrobcem radarových technologií ELTA Systems Ltd. Obě firmy budou spolupracovat při výrobě a provozování zařízení ELTA AD-STAR ELM-2288, který hodlají nabídnout české armádě a případně dalším evropským zákazníkům. Významnou část výroby a servisu by zajišťovala pardubická společnost, informovala Kateřina Navarová z PR agentury PP Partners Prague. 

 

AD-STAR ELM-2288MR mateřské firmy IAI ELTA je moderní 3D polovodičový mobilní radiolokátor dlouhého dosahu, pracující v pásmu S, navržený pro podporu činnosti protivzdušné obrany, včasné výstrahy a řízení letového provozu. Díky plně digitálnímu svazku nastavitelnému v elevaci poskytuje velmi přesná trojrozměrná data o detekovaných cílech. "Tento radiolokátor byl již prodán několika zákazníkům v Americe, Africe a Asii a plně odpovídá technickým požadavkům Ministerstva obrany České republiky," uvedla Navarová. Retia bude podle dohody vyrábět klíčové komponenty radaru a rozhraní pro systémy velení a řízení a následné podpory provozu. 

 

ELTA Systems Ltd. je izraelský výrobce a dodavatel služeb v oblasti radarů, systémů velení a řízení, průzkumných systémů pro obranné i civilní využití založený v roce 1967. Je dceřinou společností izraelského státního podniku Israel Aerospace Industries. Podle odvětví vojenské elektroniky je společnost rozdělena do pěti divizí a disponuje vlastními centry pro výzkum a vývoj. 

 

Společnost Retia působí v oblasti radarů, vojenské elektroniky a záznamových systémů. Produkty dodává či dodala české armádě, NATO, armádám dalších členských zemí NATO. Zákazníky z vojenského i civilního sektoru má ve více než 40 zemích. Orientuje se především na export, tržby z dodávek pro zahraniční klienty loni dosáhly téměř 70 procent z celkové částky. Loňský čistý zisk firmy byl přes 26 milionů korun, mírně vyšší než v předloňském roce. Retia se účastnila i společného projektu na mobilní radiolokátory pro země visegrádské čtyřky. České ministerstvo obrany se ale nakonec rozhodlo vypsat vlastní otevřené výběrové řízení.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka