Ghanská pašeračka přiletěla do Londýna s 13 kg kokainu

29.11.2014

Ghanská opozice dnes vyzvala vládu, aby nechala vyšetřit případ, kdy se pašeračce drog podařilo odletět z Ghany do Londýna s 13 kilogramy kokainu. Nayeli Ametefehová měla dnes stanout před soudem v Londýně, kam se dostala 9. listopadu v letadle společnosti British Airways. 

 

 

Letěla první třídou a zadržena byla na letišti Heathrow. V Ghaně případ vyvolal pozdvižení a odstoupili kvůli němu tři vysocí pracovníci ministerstva zahraničí, kteří jsou podezřelí ze spoluviny. Prezident John Dramani Mahama odvolal také celé vedení protidrogového oddělení. Celkem už ghanské úřady kvůli aféře pozatýkaly 12 lidí. 

 

Šéf parlamentní opozice Osei Kyei Mensah se dnes dožadoval sestavení vyšetřovací komise. 

 

Detaily jsou zatím stále nejasné. Ví se pouze, že Ametefehová prošla do letadla salonkem určeným jen vybraným pasažérům. Používá se běžně pro prezidenta při jeho zahraničních cestách. Opozice se domnívá, že se žena do tohoto prostoru nemohla dostat bez pomoci personálu ministerstva zahraničních věcí. Objevily se zprávy o blízkosti Ametefehové k prezidentově rodině, což ale Mahama popřel. 

 

Stanice BBC připomenula, že se západní Afrika stala hlavním tranzitním bodem pro kokain směřující z Asie a Latinské Ameriky do Evropy. Kartely údajně využívají právě laxních hraničních kontrol a také chudoby, která v této části světa panuje. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka