Letiště v Bratislavě získalo dopravce Niki a flydubai

04.12.2014

Bratislavské letiště M.R. Štefánika, které dlouhodobě čelí poklesu počtu odbavených cestujících, přilákalo nové dopravce. Létat ze slovenské metropole začnou nízkonákladové letecké společnosti Niki a flydubai. Rakouský dopravce Niki spojí Bratislavu i s blízkým vídeňským letištěm. 

 

Generální ředitel aerolinek Niki Christian Lesjak dnes v Bratislavě novinářům řekl, že společnost na jaře příštího roku zavede linku ze slovenské metropole do Bruselu a na středomořský ostrov Mallorca, který je oblíbeným cílem turistů. V příštím roce tato dceřiná firma letecké společnosti Air Berlin podle něj plánuje z Bratislavy přepravit čtvrt milionu lidí. 

 

 

Niki zavede také přelety mezi bratislavským a vídeňským letištěm, které jsou od sebe vzdáleny po silnici jen několik desítek kilometrů. Podle portálu sme.sk to bude patrně vůbec nejkratší letecká linka. Z letiště v rakouském Schwechatu pak cestující budou moci pokračovat v letech do řady destinací, které největší slovenské letiště nenabízí. 

 

Bratislava bude mít také přímé letecké spojení do Dubaje, které už tento měsíc začne provozovat letecká společnost flydubai. 

 

Největším přepravcem na bratislavském letišti jsou irské nízkonákladové aerolinky Ryanair. Dopravce v listopadu oznámil, že v příštím roce zřídí svou další základnu právě na letišti ve slovenské metropoli, kam létají také České aerolinie na lince z Prahy přes Bratislavu do Košic. 

 

Bratislavské letiště je dlouhodobě ve stínu blízkého vídeňského letiště. Letišti M.R.Štefánika loni pátým rokem po sobě klesl počet odbavených cestujících, a to o tři procenta na 1,37 milionu lidí. Roční kapacita letiště činí pět milionů osob. 

 

zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka