Malaysia Airlines povede šéf irských aerolinek

06.12.2014

Malajsie vybrala za nového šéfa své přední letecké společnosti Malaysia Airlines Christopha Muellera, který nyní šéfuje irským aerolinkám Aer Lingus. Oznámila to dnes malajsijská vláda. Malaysia Airlines letos postihly dvě velká letecká neštěstí a před nimi se potýkala s vleklými finančními problémy. 

Mueller je výkonným ředitelem Aer Lingus od roku 2009. Firmu se mu během jediného roku podařilo obrátit k lepšímu, i když podmínky na trhu nebyly ideální. 

 

Malaysia Airlines letos v březnu ztratily letadlo při letu MH370 z Kuala Lumpuru do Pekingu. V červenci se na východě Ukrajiny zřítil jejich další Boeing 777 s 298 lidmi na palubě. Nikdo nepřežil. Letadlo bylo asi sestřeleno protiletadlovou raketou. 

 

Podle státní investiční odnože Khazanah Nasional, mateřské společnosti aerolinek Malaysia Airlines, se nadále jedná o tom, aby se Mueller mohl nové funkce ujmout dříve, než 1. května vyprší jeho kontrakt v Aer Lingus. Nemělo by se tak ale prý stát dříve než 1. března. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka