Při havárii ruského vrtulníku zemřeli dva lidé

08.12.2014

Nejméně dva mrtvé a čtyři těžce zraněné si vyžádala havárie ruského vrtulníku, který se dnes zřítil v Něněckém autonomním okruhu na severu evropské části Ruska. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na místní záchranáře. Na palubě stroje bylo celkem šest lidí, tříčlenná posádka a tři cestující. Stroj havaroval po vzletu z ropného naleziště. 

 

"Řízení letového provozu v Archangelsku nás informovalo o smrti dvou lidí, palubního inženýra a jednoho cestujícího, jehož totožnost se nepodařilo zjistit, neměl u sebe dokumenty," řekl nejmenovaný záchranář. Stav čtyř zraněných označil za velmi vážný. 

 

Na místo neštěstí, ležící asi 240 kilometrů od přístavu Narjan-Mar za severním polárním kruhem, dorazili první záchranáři a několik lékařů. Zraněné se pokoušejí evakuovat na těžební plošinu, odkud by je mohl přepravit do nemocnice již připravený vrtulník ropné společnosti Bašněfť Poljus. Helikoptéry záchranářů se na místo kvůli špatnému počasí nemohou dostat. 

 

Letecká neštěstí jsou v Rusku poměrně častá. V říjnu zahynul na moskevském letišti Vnukovo šéf francouzské ropné společnosti Total Christoph de Margerie, když jeho letoun při startu narazil do sněžného pluhu. Nehodu nepřežila ani tříčlenná francouzská posádka letounu. Ruské úřady za příčinu označily nedbalost, která na letišti panovala. Vnukovo přitom využívá i prezident Vladimir Putin a vládní činitelé.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 03.10.2017 15:13, Vložil : new jordans

jordan 11,cheap jordan shoes, new jordans http://www.airjordan3cheap.org/

jak je to u nás

Odpovědět

Datum : 30.12.2014 19:18, Vložil : Knipl

Letecká neštěstí nás obcházejí, protože delší dobu není kdo, není na čem a není kde létat....

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka