Šťastný nový rok 2015 si zpříjemněte vtipnými zážitky ze světa letectví

31.12.2014

Blíží se konec roku 2014 a přichází další. Pro závěr letošního roku jsme si pro vás připravili kuriózní přání pasažérů a zajímavosti ze světa civilního letectví. Je až neskutečné, co si lidí dokáží vše vymyslet a jaké požadavky mají. Například jeden muž chtěl zařídit vízum a zelenou kartu do USA. Vše odůvodnil tím, že nesouhlasí s českým prezidentem Milošem Zemanem. Již tradičně se pak objevují požadavky na let "na stojáka", když je letadlo plně obsazeno. Pobavte se tedy nad veselými historkami v tento poslední letošní rok. Přejeme vše nejlepší v roce 2015, redakce online deníku flyMag.cz.  

 

Prodejci letenek se každý rok potýkají s řadou kuriózních požadavků klientů, často vyplývajících z neznalosti leteckého prostředí. Cestující chtěli například do letadla v neprůstřelné vestě nebo platit za vízum stravenkami. 

 

"Úsměvný dotaz, který se objevuje často, je zda lze cestovat 'na stojáka' pokud jsou už všechna místa v letadle obsazena," uvedl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. 

 

Jistý pán chtěl třeba platit za vyřízení víza stravenkami. Jedna paní se zase operátorek ptala, zda může mít v letadle na sobě neprůstřelnou vestu při cestě do Ruska. 

 

"Na klientské centrum se obrátila jedna lékařka se zajímavým požadavkem. Dnes jsem celý den musela myslet na tu úžasnou cenu letenky na Havaj. Nejsem si jistá, zda jsem správně ošetřila všechny své pacienty. Počítejte s tím, že v případě komplikací se na vás obrátím," uvedla klientka, prý bez nadsázky. 

 

 

Dalším překvapujícím požadavkem od klienta byla pomoc při zajištění služby work and travel, tedy pracuj a cestuj. "Od klienta tehdy přišel dlouhý email, z kterého vyplynulo, že v Kanadě nechce ani moc cestovat, že nemá zájem o kurzy angličtiny, ale že by se tam rád přestěhoval a chce zajistit trvalý pobyt, bydlení a ideálně i práci," dodal Trejbal. 

 

Jiný klient chtěl zase zařídit vízum a zelenou kartu do USA. Nesouhlasí prý s prezidentem Zemanem a rád by se odstěhoval do San Diega, kde už byl. 

 

Řada úsměvných požadavků pak vyplývá z nesprávné výslovnosti. "Někteří chtějí cestovat s ajsik džetem, jiní potřebují letět do Manžestru, Edibrku či Sanča Franciska. Občas klienti posílají poptávky po erotické dovolené, překlep exotické," uzavřel Trejbal. 

 

Zdroj: ČTK, redakce, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka