Vládní speciál měl poruchu, Sobotka odletěl v Challengeru

15.12.2014

Vládní speciál měl poruchu,do Bělehradu odletěla jen část výpravy 

 

Kvůli poruše vládního speciálu musel dnes večer odletět premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) z pražských Kbel na summit do Bělehradu jen s částí výpravy. Zbytek mise poletí v úterý ráno. ČTK to řekla mluvčí armády Jana Růžičková. Porouchaný Airbus totiž nahradil záložní Challenger, který má ale menší kapacitu, upozornil server Novinky.cz. 

 

"Letoun vykázal závadu při předletové přípravě. Na odstranění závady se nyní pracuje," uvedla Růžičková. "S panem premiérem odletěla náhradním letadlem pouze část delegace," doplnila. Se Sobotkou dnes měli na summit odletět kromě představitelů státu také podnikatelé a novináři. Právě podnikatelská mise a zástupci médií museli podle Novinek zůstat na letišti a poletí v úterý. Mluvčí ministerstva obrany Petr Medek ČTK informoval, že poletí stejným letadlem jako premiér, které se pro ně vrátí. 

 

Vládní cesty do zahraničí poznamenalo v minulých letech několik poruch letounů. Loni v květnu například Airbusu s tehdejším premiérem Petrem Nečasem na palubě prasklo na cestě do Ruska čelní sklo. Stroj proto druhou polovinu letu absolvoval ve snížené výšce. V listopadu 2013 zase armádní letoun Jak-40 s delegací českého ministerstva obrany sjel při přistávání ve Stockholmu z přistávací dráhy. Kolizi způsobil vadný brzdný systém, delegace se pak vrátila do Česka náhradním letadlem. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka