Ukrajina otevřela vzdušný prostor nad Charkovem a Dněpropetrovskem

16.12.2014

Ukrajina dnes znovu otevřela vzdušný prostor nad Charkovem a Dněpropetrovskem, který uzavřela v sobotu z bezpečnostních důvodů. Lety jsou ale nadále zakázané nad Záporožím. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na ukrajinské úřady. 

 

"Mezinárodní letiště v Dněpropetrovsku je opět v provozu," oznámila správa letiště ve svém komuniké. Stejné sdělení obsahovalo podle AFP i prohlášení vydané charkovským letištěm. 

Naproti tomu letiště v Záporoží, které rovněž leží v blízkosti území kontrolovaného proruskými povstalci, zůstane uzavřené do soboty, oznámila ukrajinská civilní letecká služba. 

 

Všechna tři města jsou ukrajinskými průmyslovými centry a zároveň správními metropolemi tří stejnojmenných oblastí, které sousedí s Luhanskou a Doněckou oblastí, jejichž části ovládají proruští separatisté. Letecké spojení s těmito dvěma oblastmi je přerušeno už několik měsíců. Letiště v Luhansku je palbou zcela zničené a o doněcké dlouhou dobu sváděly tvrdé boje ukrajinská armáda a povstalci. 

 

Nad územím ovládaným povstalci bylo v červenci sestřeleno letadlo malajsijských aerolinií. Pád letounu nikdo z 298 osob na palubě nepřežil. Kyjev a Američané obviňují vzbouřence, že letoun sestřelili raketou, kterou jim poskytlo Rusko. To Moskva ale vehementně popírá a tvrdí, že viníkem je ukrajinská armáda. 

 

Koncem listopadu ukrajinské úřady zakázaly veškeré lety ruských leteckých společností do Charkova a Dněpropetrovska.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka