Luxusní první třída se dočkává renesance, poptávka je větší

17.12.2014

Už před ekonomickou krizí pozorovatelé predikovali, že první třída v letadle nebude dále atraktivní a její popularita se bude snižovat. Když se ekonomická situace nevyvíjela dobře a krize začala ovládat většinu zemí, všichni mysleli, že luxusní první třída je jev dávno zapomenutý. Nakonec se ale opak stal pravdou. Počet sedadel v první třídě se zvyšuje, uvedl deník Financial Times.

 

Naopak aerolinky se nyní předhánějí v ještě luxusnějších a vypracovanějších kabinách pro cestující první třídy. Oproti roku 2009 se v roce 2014 zvýšil počet sedadel v první třídě o 34 procent. Jedná se o renesanční dobu luxusních prvních tříd s množstvím nadstandardního vybavení. Ale tato celková stoupající tendence o luxusní kabiny není ve všech koutech země stejná.

 

 

Napřílad v Číně byla a stále je poptávka po první třídě velká. Protože se jedná o jakýsi status luxusu, za který si lidé rádi zaplatí. To stejné platí i pro Střední východ, kde je situace velice podobná. Zde první třída rapidně expanduje. Naopak v evropských a amerických aerolinkách se tento trend až tak nevyskytuje. Například Air France snížily kapacitu luxusních sedadel o 47 procent, naopak aerolinky Air China ji zvýšily o 132 procent. 

 

Situace se také mění v tom, že i byznys class se rozvíjí. Podmínky v byznys class jsou nyní pro pasažéry mnohem příjemnější, a proto se mnoho firem rozhoduje posílat na obchodní cesty svoje top manažery v nižší byznys třídě místo první. 

 

I tak ale aerolinky investují do nového designu, protože chtějí konkurovat dalším firmám.

 

Aerolinky se snaží překvapit svoje cestující co největší vymožeností a luxusem. Například Lufthansa má pro svoje cestující první třídou speciální překvapení. Když přestupují ve Frankfurtu, v době čekání se mohou projet Porschem. Výjimku netvoří ani přítomnost šéfkuchaře na palubě letadla, který servíruje jedinečné pokrmy během celého letu.

 

V některých letadlech nechybí ani luxusní ložnice s nadstandartním vybavením pro tu nejpohodlnější cestu. Nabídka luxusních prvních tříd tak může být i levnější variantou pro někoho, kdo zamýšlí let v privátním letadle. 

 

Zdroj: Financial Times, Foto: WIki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka