Air China koupí 60 Boeingů za víc než 130 miliard korun

23.12.2014

Čínská letecká společnost Air China koupí od amerického výrobce Boeing 60 letadel typu 737 v katalogové hodnotě přesahující šest miliard dolarů (135,4 miliardy Kč). Oznámily to dnes podle agentury DPA čínské státní aerolinie. 

 

Objednávka zahrnuje modely "příští generace" 737 a 737 MAX, které jsou známé palivovou účinností, podotkl server BBC. Letouny budou dodány v letech 2016 až 2020, stojí v dokumentu aerolinek pro regulační úřady. 

 

 

Boeing je největším výrobcem letadel na světě. Firma se nedávno nechala slyšet, že Čína bude v příštích 20 letech potřebovat více než 6000 nových dopravních letadel, což souvisí s rozmachem zahraniční turistiky ve druhé největší světové ekonomice. Kolem roku 2030 by Čína mohla předstihnout Spojené státy jako největší světový trh s letadly, očekává také Boeing. 

 

Konkurenční evropský výrobce letadel Airbus v říjnu oznámil, že plánuje otevřít svůj druhý výrobní závod v Číně, aby se zde pokusil zvýšit prodej svých letadel A330. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka