Čína zavede černý seznam neukázněných pasažérů vyloučených z letecké přepravy

28.12.2014

Čína zavede seznam pasažérů, kteří by měli být vyloučeni z letecké dopravy. Tito lidé se provinili nevhodným chováním během cesty. Čína tak reaguje na množství incidentů, které se jí v poslední době staly. Při nich se čínští pasažéři chovali nevhodně, rušili během letu a ohrožovali bezpečnost celého letadla. 

 

Celonárodní "černý seznam" neukázněných cestujících vyloučených z letecké přepravy se rozhodla zavést Čína. Reagovala tak na sérii mediálně známých případů, kdy čínští turisté při leteckých cestách dělali zemi ostudu, napsal zpravodajský server The Times. 

Začátkem prosince vzbudil pozornost případ čtyř čínských pasažérů letících z Bangkoku do Nan-ťingu. Nejprve se začali hádat s letuškami o místa, která jim byla přidělena, a jedna z žen ve skupince pak na letušku chrstla horkou vodu. Nakonec lezla přes sedačky a bušila do okének s hrozbou, že je rozbije a vyskočí ven. 

 

Letadlo se vrátilo do Bangkoku, kde neukáznění cestující dostali malou pokutu a museli se omluvit. Čínské státní sdělovací prostředky je označily za "barbary" a pohrozily, že je doma nemine trest. 

 

O necelý týden později vypukla rvačka mezi čínskými cestujícími na lince do Hongkongu. Vyprovokovaly ji stížnosti dvou žen na příliš hlučné dítě sedící nedaleko nich. 

 

Zavedení seznamu neukázněných cestujících v letadlech je dalším krokem, kterým se Čína snaží napravit reputaci svých turistů. Do této iniciativy se zapojil i prezident Si Ťin-pching, který v září zveřejnil sérii doporučení, jak by se čínští turisté měli v zahraničí chovat. Mezi jeho radami zaznělo mimo jiné: "Jezte méně instantních nudlí a více plodů moře", či "neházejte kolem sebe plastové lahve". 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka