Letoun s porouchaným podvozkem bezpečně přistál v Londýně

30.12.2014

Letoun britské společnosti Virgin Atlantic s porouchaným podvozkem bezpečně přistál na londýnském letišti Gatwick. Musel se tam vrátit nouzovým přistáním. Boeing 747 měl na palubě 447 pasažérů. 

 

Dopravní letoun britské společnosti Virgin Atlantic dnes po problémech s podvozkem bezpečně přistál na londýnském letišti Gatwick, kam se musel vrátit. Dopravce informoval, že stroj provedl "nestandardní přistání". Boeing 747 s 447 pasažéry a 15 členy posádky na palubě nad letištěm před nouzovým přistáním dlouze kroužil. 

 

Let VS43 do Las Vegas "se vrátil na letiště Londýn-Gatwick kvůli technickému problému na jednom z podvozků", uvedla firma Virgin Atlantic. Zpravodajské televize předtím ukazovaly záběry letounu s nedostatečně vysunutým podvozkem, jak krouží nad letištěm. Stanice Sky News následně přinesla živé záběry letounu na ranveji. Stroje byl obklopen hasičskými vozy a sanitkami. Letoun ale přistál bezpečně a poměrně hladce. 

 

Letiště Gatwick bez dalších podrobností uvedlo, že několik pasažérů utrpělo nezávažná zranění. Incident kromě toho způsobil značné komplikace v provozu letiště, jehož jediná ranvej byla na více než tři hodiny uzavřena, protože na letounu se prováděla prohlídka. Odlety byly zrušeny a přilétající stroje byly odkloněny na jiná letiště. Letiště Gatwick uvedlo, že "bude nějakou dobu trvat", než se provoz vrátí k normálu. 

 

Letoun z Gatwicku podle agentury AP startoval kolem 11:45 (12:45 SEČ) a vrátil se po zhruba čtyřech hodinách. 

 

 

Jeden z cestujících Mike Kaufman podle agentury AP řekl, že posádka během incidentu zůstala v klidu a postupovala profesionálně. "Všichni posádce po přistání mohutně tleskali," řekl Kaufman stanici Sky News krátce po riskantním přistání. "Nemohu se dočkat, až se dostanu do terminálu a dám si gin s tonikem," dodal.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka