Pardubický výrobce radiolokátorů ERA vyváží již do 55 zemí světa

01.01.2015

Výrobce pasivních radiolokátorů pardubická ERA expandovala již do 55 zemí světa, kam vyváží svoje produkty. V roce 2013 byl její hrubý zisk 62,2 milionu korun. Je členem skupiny Omnipol. 

 

Pardubický výrobce pasivních radiolokátorů, společnost ERA, v uplynulém roce expandoval na další zahraniční trhy. Počet zemí, do nichž vyváží, vzrostl o šest na 55. Ve svém areálu v Pardubicích firma postavila velkou expediční halu, v Praze a v Brně otevřela nové pobočky a nabrala tři desítky nových pracovníků. Podnik se tak připravuje na nápor chystaných zakázek, informovala ČTK mluvčí firmy Lenka Stejskalová Reichová 

 

Z nové haly, která byla otevřena v polovině prosince, se budou expedovat zásilky systémů pro sledování a řízení leteckého provozu k zákazníkům do celého světa. Zároveň bude v hale dostatek místa pro tovární testování vojenských systémů pro protivzdušnou obranu Věra včetně mobilních komponent, stožárů, kontejnerů a nákladních automobilů. 

 

Nové pobočky mimo Pardubice se budou zabývat výzkumem a vývojem. Jedna sídlí v centru Prahy v budově mateřské firmy Omnipol, druhá v technologickém parku v Brně. Firma se tím chce přiblížit absolventům technických univerzit, jako jsou ČVUT a VUT Brno, kteří mají zájem o práci vývojářů nových radiolokačních systémů, váhají však s přestěhováním do Pardubic. 

 

Za posledního půl roku vzrostl počet zaměstnanců o 15 procent na celkových 250. Většinou jsou z vysoce kvalifikovaných technických profesí konstruktérů, programátorů a vývojářů hardwaru i softwaru. 

 

Výrobce radiolokátorů a další radarové techniky je od roku 2011 členem skupiny Omnipol. Společnost vyvíjí a vyrábí systémy pro civilní i armádní sektor. Například Severoatlantické alianci dodá dva mobilní systémy pasivního sledování Věra nové generace za více než 400 milionů korun. Firma vloni vyhrála mezinárodní výběrové řízení, do kterého se přihlásilo 28 firem z deseti aliančních zemí. 

 

V roce 2013 firma vytvořila hrubý zisk 62,2 milionu korun. Je to o přibližně 18 milionů korun horší výsledek než v roce 2012.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka