Dvě soukromá letadla Elvise Presleyho jsou na prodej

03.01.2015

Dva letouny legendárního Elvise Presleyho jsou na prodej. Jedná se o letadla Lisa Marie a Hound Dog II. Ani jeden ze strojů není schopen letu a léta byly vystavovány. Aukční síň je nabízí v uzavřené dražbě. 

 

Dva soukromé letouny Elvise Presleyho, Lisa Marie a Hound Dog II, jdou do aukce. Stroje podle zpravodajské stanice BBC nejsou schopny letu a byly přes 30 let vystaveny v Gracelandu, někdejším honosném venkovském sídle Presleyho v Memphisu. 

 

Letadlo Lisa Marie, které Presley pojmenoval po své dceři, koupil král rock'n'rollu v roce 1975, dva roky před smrtí, za zhruba 300.000 dolarů. Upravil ho do luxusní podoby zahrnující apartmá s postelí, konferenční místnost, koupelnu s pozlacenými kachličkami a stereosystém s 50 reproduktory. Jde o letoun Convair 880. Na kormidle je vyobrazena zkratka TCB odkazující na Elvisovo osobní motto Taking Care of Business. 

 

 

Naposledy letoun transportoval Presleyho ženu Priscillu a herce George Hamiltona na pohřeb hudebníka. Presleyho otec Vernon letadlo prodal v roce 1978 a než ho zakoupilo konsorcium majitelů Gracelandu, mělo ještě další dva majitele. 

 

Druhý letoun je Lockheed JetStar, který Presley koupil rovněž v roce 1975 jako dočasný dopravní prostředek, než bude renovována Lisa Marie. Oba letouny jdou do dražby jako jedna položka. Kupující má rovněž možnost přikoupit pozemek vedle Gracelandu, aby mohl letadla vystavit nezávisle na sousedním Presleyho muzeu. 

 

Aukční síň Julien's letouny nabízí v uzavřené dražbě, kdy kupující předkládají zapečetěné nabídky. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka