Kyperská burza končí s obchodováním s akciemi aerolinek Cyprus Airways

03.01.2015

S problémovou společností Cyprus Airways ukončí obchodování s akciemi kyperská burza. Letecká společnost podle burzy měla vystavit investory riziku. Neměla dostát svých povinností. Cyprus Airways vlastní z majoritní části kyperská vláda. Společnost nyví vyšetřuje Evropská komise kvůli podezření z ilegální pomoci od státu. 


Kyperská burza ukončí obchodování s akciemi problémové letecké společností Cyprus Airways. Burza dnes uvedla, že společnost nesplnila některé důležité povinnosti, čímž vystavila investory riziku. Většinovým majitelem aerolinek je kyperská vláda. Firmu nyní vyšetřuje Evropská komise kvůli možné ilegální pomoci ze strany státu. 

 

Burza upozornila, že společnost Cyprus Airways neposkytla finanční zprávy a výsledky hospodaření za první polovinu loňského roku, ani za roky 2013 a 2012. Dodala, že akcie podniku stáhne z obchodování 13. ledna. 

Kyperské aerolinky se nedávno kvůli svému přežití musely uchýlit k prodeji majetku, včetně svých slotů, tedy časů pro vzlety a přistání, na londýnském letišti Heathrow. 

 

Evropská komise nyní vyšetřuje, zda vládou poskytnutý záchranný balík v hodnotě 73 milionů eur (dvě miliardy Kč) z roku 2012 a navýšení kapitálu v objemu 31,3 milionu eur na počátku roku 2013 neporušily pravidla státní pomoci. 

 

Pravidla EU dovolují vládám poskytnout pomoc firmě v problémech jednou za deset let. Aerolinky Cyprus Airways předtím obdržely pomoc od vlády v roce 2007. Pokud by firma musela peníze získané v letech 2012 a 2013 vrátit, mohlo by jí hrozit okamžité uzavření. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka