Malá holčička jako jediná přežila pád letounu v USA

04.01.2015

Malé soukromé letadlo v americkém státě Kentucky havarovalo a čtyři členové posádky nepřežili. Jediná, kdo z nehody vyvázl živý, byla čtyřletá holčička. Její rodiče i dva rodinní příslušníci přitom přišli o život. Sama dívka šla do cizího domu ohlásit nehodu. Příčina pádu se stále vyšetřuje, pilot před pádem dispečerům hlásil problémy s motorem. 


Při pádu malého soukromého letadla v americkém státě Kentucky zemřeli v pátek čtyři lidé. Pád ale přežila sedmiletá holčička, která se po nehodě vydala od vraku letounu a vyhledala pomoc u místního obyvatele. Holčička při havárii přišla o oba rodiče a další dva rodinné příslušníky ve věku devět a 14 let, napsala agentura AP. 

 

Jeden z místních obyvatel podle policie oznámil, že do jeho domu přišla dezorientovaná holčička, která mu řekla, že byla v havarovaném letadle. Děvče bylo odvezeno do nemocnice s méně závažnými zraněními. Policie o několik hodin později zřícené letadlo našla v hustě zalesněné oblasti a sdělila, že jeho pilot a tři cestující jsou mrtví. 

 

Dívka byla dnes z nemocnice propuštěna. "Holčička se sama dostala z trosek, našla nejbližší obydlí a havárii oznámila," uvedl policejní seržant Dean Patterson. "Je zázrak, že přežila, tragédií však je, že ostatní nepřežili," dodal. 

 

Kathleen Bergenová z Úřadu pro civilní letectví informovala, že letoví dispečeři ztratili s letounem Piper PA-34 spojení nad okresem Marshall v jihozápadní části státu. Pilot předtím podle ní hlásil problémy s motorem. Přesnou příčinu nehody nyní úřady vyšetřují. 

 

Zdroj: ČTK, Foto ilustrační: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

odstraneni pouzite fotografie

Odpovědět

Datum : 08.01.2015 14:14, Vložil : F.Sajfrt

Vidim, ze jste se pres vyzvu k odstraneni fotografie nezletile osoby z clanku o havarii letadla rozhodli fotografii v clanku ponechat. Jste zasrani parchanti. Vsude to vytroubim. Bezte se vycpat Radime a Leosi.

Zneuziti fotografie ditete II

Odpovědět

Datum : 07.01.2015 03:45, Vložil : F.Sajfrt

a timto jste zasli az prilis daleko... Fotografii okamzite odstrante, nez dcera objevi, ze je "ilustracne" spojovana s padem letadla.jako jedina prezivsi. Verte, ze si to nepreje ani nikdo z vas. Frantisek Sajfrt

Zneuziti fotografie ditete

Odpovědět

Datum : 07.01.2015 03:43, Vložil : F.Sajfrt

Zadam o okamzite odstraneni publikovane fotografie ditete z clanku o havarii letadla. Dite z obrazku nebylo ucastnikem zadne letecke katastrofy. Neni obcankou USA a s uvedenou katastrofou nema nic spolecneho. Jsem autorem teto fotografie (porizena na hrade Bouzov - tedy ani nic spolecneho s letanim). Nechapu vasi drzost uverejnovat bez souhlasu autora soukrome fotografie nezletile osoby v komercnim clanku, navic v podobnych souvislostech, jako je havarie letadla. Jedno vysvetleni se naskyta - jako puvodni tvurce a byvaly sefredaktor flyMag.cz jsem nejspise v redakci Flying Academy zanechal cast mych soukromych fotografii. Nikoliv vsak proto, aby ji kdokoliv zneuzil k prasackemu ucelu ilustrace letecke katastrofy. Zneuziti fotografii me rodiny presahuje veskerou miru slusnosti, Diky urcitym souvislostem jsem presvedcen, ze, to byl cileny zamer. Proc si pri nejake tragicke havarii v clanku nezverejnite "ilustracni" fotografie vlastnich decek vy hulvati!!! Takoveto chovani je ubohe a

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka