Britská letiště odbavila rekordní počet cestujících

12.01.2015

Britská letiště Heathrow a Gatwick odbavila loni rekordní počet cestujících. Na letišti Heathrow to bylo 73,4 milionu lidí, na Gatwicku pak 38 milionů. Obě dvě letiště teď soupeří o postavení nové ranveje. 

 

Dvě největší britská letiště, Heathrow a Gatwick v Londýně, loni odbavila rekordní počet cestujících. Na největším letišti Heathrow počet cestujících vzrostl o 1,4 procenta na 73,4 milionu, na letišti Gatwick pak o 7,6 procenta na 38 milionů. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. 

 

Gatwick a Heathrow nyní soupeří o to, které z nich bude vybráno jako místo pro výstavbu nové ranveje. Obě letiště byla vybrána na užší seznam, rozhodnutí však zatím nepadlo. Které z míst bude rozšířeno, by měla vládou jmenovaná komise určit letos v létě. 

 

 

Hlavním akcionářem letiště Gatwick s podílem 42 procent je společnost Global Infrastructure Partners (GIP). Dalšími akcionáři jsou investiční fond Abú Zabí, korejský národní penzijní fond, kalifornský penzijní fond státních zaměstnanců a australský Future Fund. 

 

Letiště Heathrow vlastní společnost Heathrow Airport Holdings (HAH). Největší podíl, 25 procent, má v HAH španělská firma Ferrovial. Dalšími akcionáři jsou Qatar Holding, Caisse de dépôt et placement du Québec, GIC, Alinda Capital Partners, China Investment a Universities Superannuation Scheme.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka