Množství zabavených věcí na brněnském letišti klesá

13.01.2015

Množství zabavovaných věcí před odletem z brněnského letiště klesá. Cestující jsou stále zkušenější a zakázané věci do letadla ani neberou. Loni zabavili pracovníci asi 130 70 litrových kontejnerů na odpad pouze zakázanými věcmi na palubě letadla. 

 

Pracovníci správy letiště v Brně loni z bezpečnostních důvodů zabavili cestujícím před nástupem do letadel nápoje, krémy všeho druhu a gely, které naplnily asi 130 sedmdesátilitrových kontejnerů na odpad. Množství tohoto odpadu se každoročně mírně snižuje, což svědčí o tom, že jsou cestující stále zkušenější, řekl dnes ČTK ředitel letiště Tomáš Plaček. 

 

"Cestující se bez větších potíží vzdají při odbavení nápojů. Hůře se loučí například s drahými krémy na ruce, nebo kvalitními opalovacími krémy s vysokým UV faktorem," uvedl ředitel. Podle předpisů si mohou pasažéři s sebou vzít do příručních zavazadel lahvičky s nápoji či tuby s gely a krémy, pokud mají obsah do 100 mililitrů. Pokud je na obalu uvedeno, že má větší obsah a je téměř prázdný, přesto musí být vyhozen. 

 

 

Do letadel nesmí cestující s sebou v příručních zavazadlech brát také jakékoli ostré předměty. Nožíky, nůžky, pilníčky na nehty a další podobné nástroje ale ve srovnání s nápoji a krémy tvoří zanedbatelné množství. 

 

Nepovolené předměty bezpečnostní služba pasažérům odebere při odbavení v letištní hale. Umožňuje jim ale, aby se vrátili a zakázané věci předali někomu, kdo je na cestu vyprovázel. Ne vždy se to ale daří a většina věcí míří do odpadu. "Samozřejmě nejvíce se toho zajistí v létě, kdy naplníme i dva kontejnery týdně. Mimo sezonu je to tak jeden kontejner za dva týdny," doplnil Plaček. 

 

Brněnské letiště loni odbavilo přes 400.000 cestujících. Po Praze-Ruzyni je druhým největším civilním letištěm v zemi. Pravidelné linky létají z Brna do Londýna, Moskvy a nizozemského Eindhovenu. V létě k nim přibývají charterové lety přepravující lidi na dovolenou, a to hlavně do turecké Antalye, bulharského Burgasu a řeckého Heraklionu.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka