Pardubická ERA má velkou zakázku v Moldavsku

28.01.2015

Pardubická společnost ERA zabývající se výrobou radiolokátorů dodá technologie na pokrytí celého vzdušného prostoru Moldavska. Nainstaluje i letištní systém na zvýšení bezpečnosti pohybu strojů na mezinárodním letišti v Kišiněvě. Dokončení projektu firma očekává v polovině letošního roku, hodnotu zakázky zatím nesdělila. 

 

Pardubický výrobce radiolokátorů, společnost ERA, dodá technologie na pokrytí celého vzdušného prostoru Moldavska. Navíc nainstaluje i letištní systém zvyšující bezpečnost pohybu strojů na mezinárodním letišti v hlavním městě Kišiněvě. Moldavsko je po Litvě, Estonsku, Ázerbájdžánu, Tádžikistánu a Arménii další zemí v postsovětském regionu, kde se firmě podařilo uchytit, informovala ČTK její mluvčí Lenka Stejskalová Reichová. 

   

Moldavsko doposud využívalo ke sledování letového provozu nad svým územím pouze letištní radar na centrálním letišti v Kišiněvě doplněný daty z radarů z okolních zemí. Moldavské řízení letového provozu MoldATSA se proto rozhodlo investovat do levnější technologie takzvané multilaterace a díky síti stanic rozmístěných po celé zemi získat lepší přehled o přesné poloze a pohybu letadel. 

   

ERA dodá organizaci MoldATSA multilaterační systém s GPS funkcionalitou ve vylepšené verzi NEO. Navržená konfigurace sítě se skládá z 26 pozemních stanic. Už během podzimu byla podepsána smlouva, před Vánocemi se uskutečnilo tovární testování obou systémů. Dokončení projektu firma očekává v polovině letošního roku, hodnotu zakázky nesdělila. 

   

Výrobce radiolokátorů a další radarové techniky je od roku 2011 členem skupiny Omnipol. Společnost vyvíjí a vyrábí systémy pro civilní i armádní sektor. Technologii multilaterace už dodala ERA zákazníkům z řad organizací řízení letového provozu, letišť a vojenských sil v 55 zemích v Evropě, USA, na Středním Východě, v Africe, Jižní a Severní Americe a v Asii. V roce 2013 firma vytvořila hrubý zisk 62,2 milionu korun, což je přibližně o 18 milionů korun horší výsledek než v roce 2012. Údaje o loňském hospodaření zatím nejsou dostupné. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka