Kapitán letadla nemohl při přistání do kabiny, přistál první důstojník

30.01.2015

Kapitán letadla společnosti Delta Air Lines z neznámých důvodů před přistáním v Minneapolis opustil kabinu. Když se chtěl vrátit zpět, zaseklé dveře jej nepustily. Přistávací manévr musel sám zvládnout první důstojník. Podle amerického úřadu FAA však bude let označen za ohrožený a jeho okolnosti se budou vyšetřovat. 


Kapitán letadla společnosti Delta Air Lines byl ve čtvrtek nucen prožívat závěrečnou část letu v pozici řadového cestujícího. Přinutila jej k tomu závada na dveřích pilotní kabiny, kvůli níž zůstal před přistáním v prostoru pro cestující. Přistávací manévr místo něj zvládl první důstojník a stroj se 160 pasažéry bezpečně dosedl v Las Vegas. 

 

   

Hlavní pilot opustil z neznámých důvodů nedlouho před přistáním letadla směřujícího z Minneapolis do Las Vegas kabinu, a když se chtěl vrátit a zahájit přistávací manévr, zaseklé dveře jej nepustily dál. Nastalou kritickou situaci vyřešil druhý pilot, který byl se strojem schopen přistát sám. "Linkové letadlo může přistát s jedním pilotem u řízení a piloti Delta Air Lines jsou plně školeni pro podobné situace," uvedla společnost v prohlášení. 

 

Podle amerického leteckého úřadu FAA však musel být let označen za ohrožený a okolnosti incidentu se budou vyšetřovat. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka