Čína letos zahájí testovací lety svého letounu C919 Šanghaj

23.02.2015

Čínská státní společnost Commercial Aircraft Corporation of China (Comac) dokončila základní montáž svého komerčního letadla na středně dlouhé vzdálenosti C919 a očekává se, že ještě letos zahájí testovací lety. Uvedla to dnes tisková agentura Nová Čína. Letoun C919 má být konkurentem letadlům americké firmy Boeing a evropské Airbus.

 

Comac již podle agentury získal objednávky na 450 těchto letadel od 18 zákazníků. Další podrobnosti však Nová Čína nesdělila. Čína má velký zájem o vlastní komerční letadlo, aby ukázala, že může konkurovat USA a Evropě. Vývoj letounu však brzdí nezkušenost, nedostatek místních designérů a inženýrských talentů a domácích firem s technologiemi, které by mohly řídit projekt, napsala agentura Reuters.

 

 

Loni čínský úřad pro civilní letectví vydal osvědčení o způsobilosti k létání vůbec prvnímu čínskému komerčnímu letadlu ARJ-21, které má být konkurentem menším letadlům od firem Bombardier a Embraer. Letoun však měl podle původního plánu začít létat již v roce 2007. Čína zahájila projekt prvního čínského letadla v roce 2002, kdy růst příjmů domácností odstartoval masivní expanzi domácího leteckého průmyslu.

 

Vláda kvůli tomu vytvořila firmu Comac, která dostala vývoj a výrobu na starosti. Evropský Airbus odhaduje, že domácí čínský letecký trh se stane v příštím desetiletí největší na světě.

 

Zdroj. ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka