Novinář zaplatí 1000 eur pokutu za let bezpilotního letounu bez povolení

04.03.2015

K pokutě 1000 eur (27.500 Kč) byl dnes v Paříži odsouzen britský redaktor katarské televize Al-Džazíra, který bez úředního povolení pouštěl nad francouzskou metropolí malý bezpilotní letoun. Ten mu byl zabaven. Muži hrozilo až roční vězení a pokuta 75.000 eur. Policie vyloučila souvislost mezi tímto případem a asi deseti nepovolenými přelety neznámých bezpilotních letounů nad centrem Paříže z minulého týdne. Tyto lety jsou stále nevyjasněné. 


Čtyřiatřicetiletý Tristan Redman a dva jeho kolegové byli zatčeni 25. února krátce poté, co v Bouloňském lesíku na západě francouzské metropole použili nelegálně bezpilotní letoun. Odsouzen byl jen Redman, který stroj obdržel loni na podzim od londýnské redakce své stanice a nyní sám dálkově pilotoval. Ostatní dva muži byli propuštěni a nejsou stíháni. "Jsou to jen novináři, kteří chtěli dělat svou práci," řekl u soudu jejich advokát.

 

 

Soudkyně ale zdůraznila, že podobné nepovolené přelety nelze tolerovat a varovala tvrdšími postihy, pokud by to redaktoři udělali znovu. Povolení k podobným letům nad městy a dalšími citlivými místy v zemi musejí dát bezpečnostní úřady. Neznámí lidé podobně provokují francouzské úřady na různých místech Francie od loňského října. Přelety vyvolávají ve Francii obavy z možných teroristických útoků pomocí těchto takzvaných dronů. V zemi platí mimořádná bezpečnostní opatření od ledna, kdy tři islamisté zavraždili v Paříži 17 lidí.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka