Letuška zažalovala dědičku Korean Air v oříškovému skandálu Soul

11.03.2015

Letuška jihokorejské společnosti Korean Air podala ve Spojených státech žalobu na bývalou viceprezidentku zmíněné firmy Heather Čoovou. Stevardka uvedla, že ji Čoová slovně a fyzicky napadla kvůli špatně naservírovaným oříškům v letadle, které v prosinci startovalo z newyorského letiště JFK. Čtyřiačtyřicetiletá Čoová, která je dcerou šéfa firmy, si v současnosti odpykává roční trest vězení, k němuž byla v únoru v Soulu odsouzena za porušení pravidel leteckého provozu.


Čo Hjon-a, která také používá anglické jméno Heather, 5. prosince rozhořčilo, že jí letuška v první třídě před startem letadla na letišti v New Yorku zapomněla nabídnout makadamové oříšky. Když si je vyžádala, přinesla jí je dotyčná v papírovém sáčku, místo na talířku. Čoová na ni údajně začala křičet a také na ni prý fyzicky zaútočila. Poté nařídila, aby se letadlo vrátilo k letištní hale, kde přikázala vedoucímu palubní posádky opustit stroj.

 

 

Kvůli incidentu byl přílet na soulské letiště opožděn o 11 minut. Letuška Kim To-hi zažalovala v USA Čoovou i celou leteckou společnost Korean Air. Žádá odškodné za poškození pověsti, kariéry a citovou újmu. Podle právníků letušky Čoová na stevardku řvala sprosté nadávky, vyhrožovala jí a také do ní strkala a uhodila ji. "Důkazy v tomto případu doloží, že jednání Čoové bylo nejen vůči Kim ponižující a způsobilo jí újmu, ale i to, že taková arogance byla pro Čoovou typická," konstatovali obhájci letušky.

 

Podle žaloby byl na stevardku rovněž vyvíjen tlak, aby lhala vládním vyšetřovatelům a pomohla tak incident skrýt. Letuška prý byla též nucena ukázat se na veřejnosti společně s Čoovou, "v rámci předem připravených snah napravit image Čoové". Čoová se již dříve za své chování omluvila a vzdala se svých funkcí. V únoru ji soud v Soulu shledal vinnou z toho, že přiměla letadlo změnit svou trasu, bránila kapitánovi letu ve výkonu povinností a že donutila vedoucího palubní posádky opustit letadlo. Čoová se proti rozsudku odvolala.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 03.10.2017 13:54, Vložil : NIKE AIR VAPORMAX 10X OFF WHITE

nike air max,nike vapormax, NIKE AIR VAPORMAX 10X OFF WHITE http://www.wvsrr.com/

Odpovědět

Datum : 03.10.2017 03:06, Vložil : shoes jordans

nike air max,cheap nike air max, shoes jordans http://www.airjordan4shoes.org/

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka