Evektor dodá do Malajsie čtyři letadla za více než 300 milionů Kč

26.03.2015

Kunovická společnost Evektor dodá do Malajsie čtyři devítimístná letadla EV-55 Outback. Hodnota zakázky je více než 300 milionů korun. Informuje o tom server E15.cz. Firma ale stroje do Malajsie dodá až poté, co získá evropskou certifikaci EASA, která umožní sériovou výrobu. To by se podle vedení společnosti mohlo stát na konci roku 2016. 

   

Evektor na Outbacku pracuje od roku 2005, na vývoji letadla se podílely dvě desítky českých firem. Letoun pojme devět lidí nebo 1800 kilogramů nákladu. Dovede přistávat na krátkých drahách a ve vysokých nadmořských výškách. 

 

    

Společnost Evektor byla založena v roce 1991. Kromě leteckého pracuje například i pro automobilový průmysl. Vyvinula například malé sportovní letouny EuroStar a SportStar, kterých prodala přes 1300 do více než 50 zemí světa. Skupinu Evektor tvoří kromě stejnojmenné společnosti další čtyři firmy, z nichž zásadní je výrobce letadel Evektor - Aerotechnik. 

 

Zdroj. ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka