Dvě desítky lidí utrpěly zranění při nepovedeném přistání v Hirošimě

15.04.2015

Více než dvě desítky cestujících utrpěly zranění poté, co letoun Airbus A320 jihokorejských aerolinek Asiana Airlines při přistávání na letišti u města Hirošima na západě Japonska vyjel z přistávací dráhy. "Z 81 lidí na palubě se 27 zranilo - 25 cestujících a dva členové posádky," uvedly úřady podle agentury AFP. Podle záchranářů ale nikdo nebyl vážněji zraněn. 

   
Podle letiště vše probíhalo normálně až do okamžiku, kdy se přistávající letoun prudce stočil doleva. Příčina nehody není zatím jasná, mají ji určit vyšetřovatelé. Ty japonské mají během dne posílit jihokorejští kolegové. 
 
 
   
V médiích se už objevily spekulace, že jedno z kol podvozku mohlo zavadit o anténu, než se stroj dostal do smyku. K incidentu také mohl přispět déšť a mlha, i když nevál prudký vítr. Podle cestujících prý na palubě zavládla panika. "Objevil se dým a vypadly kyslíkové masky. Letuška byla rozrušená. Myslela jsem, že zemřeme," řekla jedna z cestujících novinářům. 
   
Stroj, který vzlétl z letiště Inčchon u Soulu, opustilo v Hirošimě 73 cestujících a osm členů posádky nouzovými východy. Asiana Airlines připustila v prohlášení 18 zraněných: 14 Japonců, dva Korejci a dva Číňané. Kvůli nehodě muselo být letiště uzavřeno a všechny lety byly zrušeny. 
   
Za podobných okolností v červenci 2013 havaroval při přistání v San Francisku jiný letoun Asiana Airlines, Boeing 777 s 307 lidmi na palubě. Neštěstí si vyžádalo tři mrtvé a 182 zraněných. Jedna z obětí, šestnáctiletá čínská dívka, přistání přežila, ale zabil ji až na letišti náraz hasičského vozu během záchranné operace. 
 
 
Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka