Letadlo nouzově přistálo, muž usnul v zavazadlovém prostoru

15.04.2015

Neobvyklý důvod k nouzovému přistání sdělil v pondělí 170 lidem na palubě pilot letadla mířícího ze Seattlu do Los Angeles, v jehož podlaze se po vzletu začaly ozývat podivné dunivé zvuky. Znepokojení cestující se dozvěděli, že v zavazadlovém prostoru je člověk. Po přistání se zjistilo, že jde o zaměstnance servisní firmy, který během práce usnul. Z incidentu vyvázl podle agentury AP zcela zdráv. 

   

Let společnosti Alaska Airlines se sotva odlepil od země, když někteří cestující první třídy v přední části letadla upozornili palubní personál na hluk vycházející z prostoru pod jejich nohama. Ve změti zvuků, které slyšeli i piloti, bylo možno rozeznat i volání o pomoc a kapitán se okamžitě rozhodl pro návrat na mezinárodní letiště v Seattlu. 

 

   

Když technici otevřeli přední zavazadlový prostor, vyšel z něj muž, který od brzkého rána připravoval stroj k letu a v útrobách stroje usnul. Podle vyjádření aerolinek je tato část vnitřku stroje vytápěna a je v ní regulován tlak, takže muži nehrozilo bezprostřední zdravotní riziko. 

   

Nemocniční vyšetření vzápětí zjistilo, že neutrpěl žádnou újmu, poté podle aerolinek podstoupil test na přítomnost drog v těle. 

   

Podle amerických médií však za incidentem nejspíš stála prostá únava. Muž pracoval v letadle od páté hodiny ráno a měl skončit ve 14:30 místního času (23:30 SELČ), tedy devět minut před odletem stroje. Když ho však vedoucí jeho směny nějakou dobu předtím na pracovišti neviděl a na jeho sms zprávu muž nereagoval, myslel si, že odešel domů o něco dříve. 

 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka