Pilot, který přistál u amerického Kapitolu, je trestně stíhán

17.04.2015

Americké úřady zahájily trestní stíhání pilota vírníku (stroje podobného vrtulníku), který s tímto strojem ve středu přistál u Kapitolu. Jak dnes informoval list The Washington Post, muž byl obviněn z trestného činu porušení pravidel pro registraci létajícího stroje a také z překročení zákazu vstupu do vyhraněného vzdušného prostoru. Hrozí mu až čtyři roky vězení. 

   

Pilot díky nízkému letu unikl radarům. Se svým strojem pak přistál v samém srdci Washingtonu, nad kterým jsou přelety přísně zakázány a které je vybaveno nejmodernější protivzdušnou ochranou. 

 

   

Stroj pilotoval jednašedesátiletý pošťák Dough Hughes z Floridy, který touto akcí chtěl zviditelnit kampaň proti stávajícímu politicko-finančnímu systému. Podle médií je stíhán na svobodě, takže se mohl po sdělení obvinění vrátit domů na Floridu. 

   

Středeční incident u budovy amerického parlamentu ve Washingtonu oživilo v USA debatu o bezpečnosti leteckého provozu. Podle amerického ministra vnitřní bezpečnosti Jeha Johnsona je zatím ale brzy na to, aby se rozhodlo, zda je zapotřebí měnit bezpečnostní pravidla. 

   

Vírník je stejně jako vrtulník vybaven rotorem, létá ale na jiném principu. O pohyb se stará tlačná či tažná vrtule, rotor pak roztáčejí aerodynamické síly. Na rozdíl od vrtulníku nestartuje vírník kolmo a také se nedokáže ve vzduchu během letu zastavit na místě. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka