Třetí turecký stroj během 14 dní přistál kvůli falešnému poplachu

17.04.2015

Letoun společnosti Turkish Airlines mířící do švýcarské Basileje se dnes musel vrátit do Istanbulu poté, co se na toaletě našel vzkaz informující o bombě na palubě. Po přistání se ukázalo, šlo o další falešnou hrozbu. Podle médií to oznámila sama společnost. 

   

Aerolinky upřesnily, že se jednalo o let TK1923 a že na palubě letadla bylo 151 lidí. Představitelé společnosti dodali, že cestující se vydali do Basileje jiným strojem. 

 

   

Jde o třetí takový incident během uplynulých dvou týdnů. Poslední březnový den přistál nouzově v marocké Casablance Boeing 777 s 250 lidmi patřící rovněž Turkish Airlines. Mířil z Istanbulu do brazilského Sao Paula. K přistání piloty přiměl lístek s textem "Bomba na palubě". Při následné bezpečnostní prohlídce se ale žádná nálož nenašla. 

   

O den dříve, 29. března, se do Istanbulu vrátil letoun, jehož cílem bylo Tokio. I na palubě tohoto stroje se našel hrozivě vyhlížející vzkaz: "C4 Cargo" (C4 je označení plastické trhaviny). Ani tehdy ale žádná výbušnina nalezena nebyla. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka