Rolls-Royce získal od Emirates obří zakázku na letecké motory

17.04.2015

Společnost Rolls-Royce získala od letecké společnosti Emirates zakázku na letecké motory v objemu 9,2 miliardy dolarů (233,5 miliardy Kč). Oznámily to dnes firmy. Pro britského výrobce leteckých motorů je to vůbec největší zakázka v historii. 

   

Rolls-Royce má dodat 900 motorů Trent pro 50 airbusů A380, které aerolinky chtějí od příštího roku uvést do provozu. Britská firma bude rovněž dlouhodobě zajišťovat servis a údržbu těchto motorů. 

 

Emirates, které sídlí v Dubaji, si motory od Rolls-Royce objednaly vůbec poprvé. Zbytek strojů v obřím letovém parku aerolinií je osazen motory Engine Alliance, což je společný podnik koncernu General Electric a amerického výrobce motorů Pratt & Whitney. 

   

Šéf aerolinek Tim Clark uvedl, že na leteckou společnost zapůsobil závazek britské firmy nepřetržitě zlepšovat výkonnost motorů Trent. 

   

Rolls-Royce je druhým největším výrobcem leteckých motorů na světě po americkém konglomerátu General Electric. Zisk společnosti ale loni klesl o osm procent. Rolls-Royce vinu svalil na větší nejistotu způsobenou nízkými cenami ropy a před dvěma měsíci upozornil, že v tomto roce by mu zisk mohl klesnout až o 13 procent.

   

Akcie britské firmy po zveřejnění zprávy dopoledne stouply až o více než dvě procenta. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka