Letecký den v Plasích nabídne akrobacii i historické bitvy

22.04.2015

Vystoupení akrobatické letky Flying Bulls Aerobatics Team a akrobata Martina Šonky, přelety armádních stíhaček či ukázku historické letecké bitvy nabídne 25. a 26. dubna v Plasích na Plzeňsku největší letecká akce v Plzeňském kraji Den ve vzduchu. Celodenní akce zahrnuje kromě tří hodin leteckých ukázek také vyhlídkové lety, doprovodný a kulturní program, řekl ČTK manažer akce Jiří Pěč. 

   

Hvězdami programu bude světová špička v letecké akrobacii, letka The Flying Bulls Aerobatics Team, která se představí na nových letounech XA42, a český elitní akrobatický pilot Martin Šonka. Šonka předvede soutěžní sestavu, s níž loni získal titul mistra Evropy. Armáda ČR už tradičně předvede v Plasech stíhačky Gripen a letouny Alca L-159. Pro milovníky historie obsahuje program oslavu 105 let aviatiky. Představí se historické letadlo Blériot IX, které diváci uvidí i v bojovém nasazení.

 

 

Výročí 70 let od konce druhé světové války připomene bitva rádiově řízených maket amerických a německých stíhaček. Letka Pterodactyl Flight předvede bitvu z první světové války s pyrotechnickými efekty a náletem na pozemní tábor. 

   

Z dalších leteckých skupin se představí Bavarian Bücker Formation z Německa s historickými dvouplošníky, k vidění bude akrobacie na padácích a také ukázka amerického letounu Twin Beach C-45H. Novinkou a atraktivní podívanou zejména po děti bude vystoupení loni vzniklé slovenské skupiny Dusty Display Team s kopiemi strojů z animovaného filmu Letadla. "Předvádíme skupinové létání a ukázky jsou postavené jako určité pasáže z této pohádky. To znamená, že diváci mohou vidět v reálu létání stejných práškovacích letadel ve stejných barvách, ve kterých je vidí ve filmu o letadélku Dustym, v českém dabingu je to ovšem Prášek," řekl zakladatel letky Robo Slosiar. 

   

V doprovodném programu je zařazeno promítání animovaných dětských filmů Letadla, herní zóna a letecké simulátory, výstava historické vojenské techniky, automobilových veteránů a historické hasičské techniky nebo výstava leteckých fotografií Jiřího Bergera. Na letecký den bude z Plzně jezdit zdarma kyvadlová doprava.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka