Čtvrtletní zisk American Airlines vzrostl na téměř dvojnásobek

26.04.2015

Zisk největší světové letecké společnosti American Airlines Group vzrostl v prvním čtvrtletí proti stejnému období loňského roku na téměř dvojnásobek, tržby ale kvůli silnému dolaru mírně klesly. K růstu ziskovosti dopomohly zejména výrazně nižší ceny paliva, sdělil dnes přepravce. 

   

Čistý zisk společnosti stoupl na 932 milionů dolarů (23,6 miliardy Kč) ze 480 milionů USD před rokem a bez započtení jednorázových položek firma vydělala 1,2 miliardy dolarů. Zisk na akcii mírně překročil odhady analytiků v anketě agentury Reuters. 

 

   

Tržby světové letecké jedničky klesly meziročně o 1,7 procenta na 9,8 miliardy dolarů. Jednotkové výnosy na cestujícího a kilometr se rovněž snížily o 1,7 procenta. Vedle růstu domácí měny k tomu přispělo oslabování ekonomiky v zemích Latinské Ameriky. 

   

Firma v prvním čtvrtletí platila za letecké palivo o 42 procent méně než rok předtím. Náklady bez započtení paliv se přitom firmě zvýšily o 5,8 procenta. 

   

American Airlines Group vznikla v roce 2013 fúzí společností American Airlines a US Airways. Pro mateřskou společnost původních American Airlines, zvanou AMR, byla fúze cestou k opuštění režimu soudní ochrany před věřiteli, do kterého vstoupila v listopadu 2011.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka