Piloti portugalských aerolinek TAP vstoupili do stávky

04.05.2015

Piloti portugalské státní letecké společnosti TAP Portugal dnes zahájili desetidenní stávku, a přinutili tak firmu k omezení letů. Aerolinky předpokládají, že protest se dotkne až 3000 letů a 300.000 cestujících. Odboráři požaduji, aby piloti ve firmě získali v případě její privatizace až pětinový podíl. Chtějí rovněž zvýšení mezd pro služebně starší piloty. 

   

Společnost TAP Portugal odhaduje, že kvůli stávce přijde minimálně o 30 milionů eur (zhruba 820 milionů Kč). Firma loni prodělala 81 milionů eur a její dluh přesahuje miliardu eur, píše agentura AP. 

 

   

TAP Portugal létá i do Prahy, ale podle informačního systému Letiště Václava Havla dnešní plánované spoje portugalských aerolinek rušeny nebyly. 

   

Stoprocentním vlastníkem aerolinek TAP je nyní stát, vláda však pracuje na prodeji dvoutřetinového podílu v podniku. Nabídky na tento podíl mohou zájemci předkládat do 15. května. Zbývající třetinový podíl by vláda mohla prodat během příštích dvou let, napsala agentura Reuters. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka