Rusko spouští v Arktidě sledovací misi s pomocí bezpilotních letů

04.05.2015

Ruská armáda počínaje dnešním dnem začíná sledovat oblast Arktidy pomocí bezpilotních letadel. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany. Mise, jejíž cílem je oficiálně monitorovat stav životního prostředí, souvisí s novou ruskou doktrínou, která považuje ochranu národních zájmů v Arktidě za jednu z priorit. 

   

"Úkolem bezpilotních prostředků je udržovat nestrannou kontrolu nad situací v ruském sektoru Arktidy včetně ekologického stavu a rozsahu zalednění v přilehlých mořích a na trase severní námořní cesty," citovala agentura TASS prohlášení východního vojenského okruhu, který má sledování na starosti. Na kontrolní lety armáda vyčlenila letku strojů Orlan-10. 

 

   

Rusko má s Arktidou velké plány, zejména v souvislosti s bohatými zásobami nerostných surovin a novými dopravními možnostmi, které otevírá rychlé tání polárních ledovců. 

   

Moskva zdůrazňuje, že má v severském regionu zájem na mírové spolupráci se sousedními zeměmi, zároveň ale v polárních oblastech intenzivně buduje nové vojenské základny, armádní letiště a dopravní infrastrukturu. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka