Pilot Germanwings prý předem zkoušel navést letadlo na klesání

06.05.2015

Druhý pilot letadla německé společnosti Germanwings, které se v březnu zřítilo ve francouzských Alpách, vyzkoušel navedení letounu na sestupný kurz už při letu z Düsseldorfu do Barcelony. S odvoláním na zdroje z vyšetřování havárie to dnes uvedl německý deník Bild. Týž den při zpátečním letu druhý pilot nechal stroj zřítit, zahynulo přitom všech 150 lidí na palubě. 

   

Podle Bildu vyšetřovatelé uvádějí, že letadlo přešlo cestou do Barcelony do "několikaminutového kontrolovaného klesání, k němuž nebyl žádný technický důvod". Deník uvedl, že kopilot Andreas Lubitz tak plánovaně vyzkoušel odklonění letu z plánovaného kurzu. 

 

"Není vyloučeno, že (Lubitz) nechtěl svůj čin při letu do Barcelony pouze vyzkoušet, ale i uskutečnit," uvedl Bild. Podle deníku tak vše naznačuje, že druhý pilot svou sebevraždu v kabině letadla plánoval, a není pravděpodobné, že při letu z Barcelony jednal v afektu. 

   

Letadlo nízkonákladových aerolinek Germanwings se zřítilo 24. března. Podle dosavadních závěrů vyšetřování využil Lubitz toho, že kapitán letounu odešel na toaletu, zablokoval vstup do pilotní kabiny, navedl stroj na klesání a nechal ho zvyšovat rychlost. Letadlo narazilo do horského masivu v rychlosti 700 kilometrů za hodinu a nikdo na jeho palubě nepřežil. 

   

Lubitz podle německé prokuratury před osudným letem hledal na internetu informace o sebevraždách a zabezpečení dveří kokpitu. Na den nehody měl od lékaře neschopenku, kterou našla policie u něj doma roztrhanou. V minulosti se léčil s depresemi. 

 

Zdroj. ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Ктпну и др.. Мы рады Вам!

Odpovědět

Datum : 29.04.2019 23:53, Vložil : DennisInhef

Столбовые ктп25ква Мачтовые ктп25ква, КТП КОМПЛЕКТНЫЕ ТРАНСФОРМАТОРНЫЕ ПОДСТАНЦИИ москва, Производство ктп москва, а также многое другое Вы найдете на: http://sviloguzov.ru/ - Здесь есть то, что Вам нужно!

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka