Kolumbijské aerolinie potvrdily objednávku na 100 letadel Airbus

06.05.2015

Kolumbijská letecká společnost Avianca Airlines potvrdila objednávku na 100 letadel A320neo od evropského výrobce letecké techniky Airbus. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius uvedl, že hodnota objednávky se blíží deseti miliardám dolarů (244,6 miliardy Kč). 

   

Podle britského zpravodajského serveru BBC jde o vůbec největší objednávku od latinskoamerických leteckých společností. 

 

   

Předběžná objednávka kolumbijských Avianca Airlines na tyto stroje byla oznámena letos v únoru. Obchod podle šéfa francouzské diplomacie posílí vztahy mezi oběma zeměmi. 

   

Airbus loni překonal svého amerického konkurenta Boeing v počtu nových objednávek, když získal celkem 1456 čistých objednávek. Počet čistých objednávek Boeingu činil 1432. V letošním prvním čtvrtletí ale Boeing překonal evropskou skupinu v počtu získaných čistých objednávek na letadla i v počtu dodávek letadel. 

   

První testovací let nového letounu A320neo uskutečnil Airbus loni na podzim. Stroj, který se chápe jako konkurence plánované modernější verze stroje Boeing 737, má aerolinkám pomoci snížit náklady na pohonné hmoty. 

 

zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka