Leteckou i silniční dopravu v Nigérii zasáhl nedostatek paliva

25.05.2015

Nigerijské aerolinky dnes byly nuceny rušit lety kvůli problémům s dodávkami pohonných hmot, které zasáhly rovněž automobilovou dopravu. Nigérie, která je největším producentem ropy v Africe, čelí nedostatku pohonných hmot již řadu týdnů. Situaci nyní vyhrotila stávka v energetickém sektoru, píše agentura AP. 

   

Silnice v nigerijském hlavním městě Lagos dnes byly poloprázdné a čerpací stanice zavřené. Majitel jedné z čerpacích stanic uvedl, že benzin sice má, ale stávkující podle něj pohrozili, že zapálí každou čerpací stanici, která bude benzin prodávat. 

 

   

Policie dnes podle agentury AP zatýkala obchodníky z černého trhu, kteří u silnic prodávali benzin za čtyřnásobek regulované ceny 87 nairů (zhruba 11 korun). 

   

Chaos dnes v Lagosu panoval na autobusových zastávkách i na letišti, které rušilo jeden let za druhým. "Všechny lety jsou odloženy nebo zrušeny. Není palivo," stěžoval si jeden z cestujících na Twitteru. 

   

Nigérie těží více než dva miliony barelů ropy denně. Nemá však dostatek rafinerií, takže musí benzin a další ropné produkty dovážet ze zahraničí. Země se s nedostatkem pohonných hmot opakovaně potýkala již dříve, problémy však nikdy nebyly tak vážné jako současné krize, píše AP. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka