Rodina pasažéra z hledaného letadla dostala v Malajsii odškodnění

02.06.2015

Malajsijská vláda a společnost Malaysia Airlines se mimosoudně dohodly s rodinou jedné z obětí letu MH370, který zůstává od loňského března pohřešovaný. Letadlo mířící z Kuala Lumpuru do Pekingu se ztratilo s 239 lidmi na palubě. Dnes ohlášený případ je první vyrovnání, k němuž svolili příbuzní pohřešovaného pasažéra. 

   

Rodina Jee Jing Hanga, který byl na palubě letadla, se začala s Malaysia Airlines soudit loni v říjnu a obvinila ji, že nedostála své povinnosti dopravit pasažéry do Pekingu, kam letadlo směřovalo z Kuala Lumpuru. Malajsijskou vládu rodina zažalovala za nedbalost. Dnes právník rodiny oznámil, že se strany dohodly mimosoudně. 

 

   

Jde o dvě děti, které přišly o otce. Jejich matka dnes oznámila, že přijala od Malaysia Airlines a od vlády vyrovnání, jehož výše není známa. Přeje si prý, aby život chlapců mohl jít dál. 

   

Příbuzní ostatních pohřešovaných cestujících případ sledovali a podle stanice BBC by mohly následovat další právní spory. Letadlo se dosud nenašlo, ačkoli ho pátrací týmy hledají na dně oceánu již více než rok. 

   

Malaysia Airlines oznámila v pondělí bankrot, protože kromě této katastrofy ji loni postihla další nehoda. Nad Ukrajinou byl rovněž loni sestřelen její letoun s 298 lidmi. Z jeho sestřelení se navzájem obviňují ukrajinská armáda na jedné straně a proruští separatisté a Rusko na straně druhé. Dnes se objevila ruská zpráva, že malajsijský boeing sestřelila ukrajinská raketa Buk. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka