Šonka si v Rovinji doletěl pro životní druhé místo

02.06.2015

Akrobatický pilot Martin Šonka v chorvatské Rovinji vybojoval podruhé v kariéře stupně vítězů v seriálu Red Bull Air Race a díky druhému místu dosáhl životního maxima. Ve třetím závodu sezony poprvé bodoval. Jeho jediným přemožitelem byl dnes Rakušan Hannes Arch, celkový vítěz z roku 2008 a v posledních třech ročnících vždy druhý muž konečného pořadí. 

   

Sedmatřicetiletý Šonka v úvodních dvou závodech sezony v Abú Zabí a japonské Čibě nebodoval, ale zklamání si tentokrát vynahradil. Od vítězství ho dělilo jen sedm setin sekundy. 

 

   

"Bylo to těsné. Samozřejmě bych rád vyhrál, ale to tady chce dalších čtrnáct pilotů. Ještě nikdy Red Bull Air Race nebyl tak vyrovnaný jako letos," uvedl Šonka. "V prvních dvou závodech se nám nedařilo, tady jsme opravdu tvrdě pracovali, abychom získali první body. Byl to velmi náročný závod, zvláště vítr dával všem pořádně zabrat. My jsme se s tím vyrovnali dobře a měli jsme konečně i trochu štěstí," konstatoval. 

   

V průběžném pořadí seriálu se posunul na šesté místo. Vede díky dvěma výhrám Brit Paul Bonhomme, stejně bodů (25) má i druhý Australan Matt Hall, který v Rovinji obsadil třetí pozici. Šonka má devět bodů. 

   

Závodů mají před sebou piloti ještě pět, další bude 4. a 5. července hostit Budapešť. Šonka v šampionátu v letecké akrobacii startuje potřetí, loni byl celkově osmý. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka