Portugalská vláda rozhodla pokračovat v prodeji aerolinek TAP

06.06.2015

Portugalská vláda se dnes rozhodla pokračovat v privatizaci tamní letecké společnosti TAP Air Portugal. Napadla tak rozhodnutí soudu, který o den dříve schválil žádost o pozastavení privatizace. Vláda schválila usnesení, které poukazuje na nutnost chránit veřejný zájem, a časový plán prodeje ponechala v platnosti, uvedl vládní mluvčí Luís Marques Guedes. Usnesení, které schválila vláda na dnešním zasedání, musí být ještě předloženo soudu.
    

Vláda pravého středu tak podle médií stvrzuje páteční termín pro předložení závazných nabídek na převzetí jednašedesátiprocentního podílu v podniku. O ten vyjádřili zájem dva soupeři, brazilsko-americký podnikatel David Neeleman, který je zakladatelem amerických aerolinek JetBlue, a brazilsko-kolumbijský investor Germán Efromovich, jenž kontroluje latinskoamerickou společnost Avianca.

 


    

Žádost o pozastavení prodeje letecké společnosti podalo občanské sdružení, které se staví proti privatizaci aerolinek. Soud ve středu rozhodl prodej pozastavit na základě argumentu, že vláda nenajala dvě nezávislé instituce, které by firmu před prodejem ohodnotily.
    

Společnost TAP je silně zadlužená, vláda jí ale kvůli pravidlům Evropské unie o státní pomoci nemůže poskytnout kapitálovou injekci. Stát sice prodejem podniku zřejmě nezíská žádnou větší částku, zbaví se ale starostí s jeho dluhy.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka