Známý pilot Alitalie spáchal sebevraždu poté, co přišel o práci

10.06.2015


    Řím 10. června (ČTK) - Mediálně známý pilot italské letecké společnosti Alitalia spáchal sebevraždu, když přišel o práci kvůli obvinění z domácího násilí. S odvoláním na zdroje blízké vyšetřování případu o tom dnes informovala agentura ANSA. Zkušený kapitán Maurizio Foglietti letos pilotoval mimo jiné stroj s italským prezidentem Sergiem Mattarellou na palubě.

    Foglietti byl podle zdrojů italské agentury nalezen oběšený v umbrijském městě Todi, kde dlouhodobě žil. Letecká společnost ho suspendovala poté, co jej policie začala vyšetřovat kvůli tomu, že na Velikonoce po domácí hádce údajně začal střílet do zdi svého bytu.

    V Itálii stejně jako v dalších zemích začaly aerolinky přísněji přistupovat ke kontrole způsobilosti pilotů po tragédii letounu německých aerolinek Germanwings. Stroj letos v březnu nasměroval k pádu ve francouzských Alpách pilot Andreas Lubitz.

    Foglietti se letos stal v Itálii mediálně známým, neboť v únoru na palubě linkového letu vezl tehdy nově zvoleného prezidenta Mattarellu. Ten letěl na soukromou návštěvu svého rodného Palerma na Sicílii.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka