Letiště ve Stockholmu má simulátor počasí

15.06.2015


    Stockholm 13. června (ČTK) - Každý, kdo někdy vystoupil z letadla do příšerného vedra a okamžitě litoval svého rozhodnutí obléknout se od hlavy k patě do vlny, určitě přivítá novou nabídku stockholmského letiště Arlanda. To instalovalo v prostorách letiště stánek nazvaný klimatický portál, který umožňuje cestujícím vyzkoušet si před odletem, jak je v jejich destinaci, píše na svých stránkách CNN.

    Lesklý stánek bude sloužit cestujícím až do konce srpna. Využívá aktuální údaje pro simulaci různých povětrnostních podmínek. Je rozdělen do tří částí, první vchod simuluje místa, kde je horko, druhý místa kde je zima a třetí počasí ve velkoměstech.

    Stánek používá větrné generátory, regulátory teploty a audiovizuální pomůcky pro vytvoření dojmu, že jste v suché, horké poušti, na chladné ledové planině nebo uprostřed města.

    Mluvčí letiště Yvonne Boeová uvedla, že simulátor počasí má být "přímým spojením s celým světem", které může cestujícím pomoci připravit se na cestu. Cestující si může ještě před nástupem do letadla zjistit, zda si má radši vzít teplý svetr nebo další sluneční brýle.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka