Pět velkých aerolinií vyzvalo EU ke snížení poplatků a daní

18.06.2015


    Brusel 17. června (ČTK) - Pětice největších evropských leteckých společností dnes vyzvala Evropskou unii, aby přispěla k posílení mezinárodní konkurenceschopnosti evropského sektoru letecké přepravy snížením letištních poplatků a odstraněním různých dodatečných daní. Iniciativa spojila tradiční přepravce Air France-KLM, Lufthansa a British Airways, kterou zastupuje jejím majitel IAG, s předními nízkonákladovými společnostmi Ryanair a Easyjet.

    Šéfové společností apelovali v Bruselu na Evropskou komisi, aby se zasadila o snížení poplatků na letištích, zrušila podle nich nesmyslnou ekologickou daň a další dodatečné daně a zajistila, aby stávky letových dispečerů měly na letecký provoz co nejmenší vliv.

    "Je to pro evropské odvětví letecké dopravy historický den, protože je to poprvé, co se nás pět spojilo," řekl na tiskové konferenci šéf Ryanairu Michael O'Leary.

    Pětice aerolinek se podle agentury Reuters také dohodla, že připraví založení nového seskupení, které bude v Bruselu hájit zájmy sektoru. Evropská komisařka pro dopravu Violeta Bulcová má letos představit sérii opatření, která by měla podpořit konkurenceschopnost evropských leteckých přepravců.

    Požadavky aerolinek na snížení letištních poplatků ostře odmítla asociace evropských letišť ACI. Její generální ředitel Olivier Jankovec podle Reuters prohlásil, že "je směšné předpokládat, že by aerolinie promítly snížení letištních poplatků do cen pro zákazníky".

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka