Bratislavské letiště odbavilo o pětinu více lidí než loni

03.07.2015

Bratislavské letiště M.R.Štefánika odbavilo v prvním pololetí o 22 procent více cestujících než ve stejném období loni. Branami největšího letiště na Slovensku, které se v uplynulých šesti letech potýkalo s propadem počtu cestujících, prošlo od ledna do konce června více než 587.000 pasažérů, informovala dnes ČTK jeho mluvčí Veronika Ševčíková.


"O nárůst se přičinil zejména dopravce Ryanair, se kterým se nám podařilo dohodnout otevření základny na bratislavském letišti, což cestujícím přineslo více letů u existujících spojení i nové linky," uvedl generální ředitel letiště Ivan Trhlík. Přínosem je podle něj také nová linka aerolinek flydubai z Bratislavy do Dubaje.

 

 

Největším dopravcem na letišti byl v prvním pololetí tradičně Ryanair s odstupem před Travel Service, jenž poskytuje služby také slovenským cestovním kancelářím. Na třetím místě skončily České aerolinie, které provozují také linku z Prahy přes Bratislavu do Košic.

 

"Konečně se nám podařilo zvrátit trend klesajícího počtu přepravených pasažérů z bratislavského letiště a za celý rok očekáváme nárůst ve statisících přepravených cestujících," odhadl Trhlík. Loni služeb letiště s kapacitou pět milionů lidí využilo téměř 1,36 milionu pasažérů.

 

Bratislavské letiště je dlouhodobě ve stínu nedalekého vídeňského letiště, které nabízí mnohem více pravidelných leteckých spojení. Vídeňské letiště odbavilo loni rekordních 22,5 milionu cestujících.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka