Nález munice dopoledne zastavil provoz starého ruzyňského letiště

13.07.2015

Kvůli nálezu munice z druhé světové války u starého ruzyňského letiště, tedy terminálu Jih pražského Letiště Václava Havla, policie dopoledne evakuovala několik desítek lidí, zastavila letový provoz v této části letiště a nechala z něj i odtáhnout letadla. Pyrotechnici munici nalezenou při výkopových pracích odvezli, lidé se mohli vrátit a provoz byl po poledni obnoven, řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. 

   

Z terminálu Jih odlétají vládní lety a lety soukromé, událost tedy podle Rendlové neovlivnila provoz na ostatních terminálech, kam přilétají a odkud odlétají běžné komerční lety. 

 

   

Podle Rendlové se munice našla kolem 10:15. Šlo o ostré náboje do leteckých kulometů ráže 12,7 milimetru, prázdné nábojnice a zbytky kulometných pásů. "Pyrotechnik rozhodl o okamžité evakuaci terminálu Jih a přilehlého okolí, byl zastaven letový provoz na jižním terminálu a byly evakuovány všechny objekty nacházející se v blízkosti místa nálezu. Bylo nařízeno i odtažení všech letadel a vozidel z terminálu Jih," uvedla mluvčí. Provoz byl obnoven zhruba v půl jedné. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka