Americké aerolinie Delta zvýšily čtvrtletní zisk o 85 procent

15.07.2015

Čistý zisk americké letecké společnosti Delta Air Lines ve druhém čtvrtletí stoupl o 85 procent na téměř 1,5 miliardy dolarů (37 miliard Kč), a překonal tak odhady. Ve výhledu na třetí čtvrtletí je ale firma opatrná a předpokládá, že zahraniční poptávka bude kvůli silnému americkému dolaru nadále slabší. Očištěný zisk ve druhém čtvrtletí dosáhl 1,27 dolaru na akcii. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali v průměru 1,21 USD.

 

 

Loni ve stejném období aerolinie hospodařily se ziskem 1,04 USD na akcii. Skupině k lepšímu čtvrtletnímu výsledku pomohly nižší ceny pohonných hmot. Vyššího zisku přitom firma dosáhla i přes nepříznivý kurzový vývoj, který se podepsal na tržbách. Ty se zvýšily o 0,8 procenta na 10,7 miliardy dolarů (264,4 miliardy Kč). Vyhlídky na třetí čtvrtletí jsou ale pesimističtější. Firma předpokládá, že hlavní příjem, který měří tržby ve vztahu ke kapacitě a letové vzdálenosti, klesne o 4,5 až o 6,5 procenta. Firma v odhadech zohledňuje výkyvy kurzu amerického dolaru, jeho dopad na kupní sílu zahraničních cestujících a na poptávku po letech do USA. 

 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka