Zisk Boeingu klesl o třetinu kvůli mimořádným nákladům

22.07.2015

Zisk amerického výrobce letadel Boeing se ve druhém čtvrtletí propadl o 33 procent na 1,11 miliardy dolarů (27,5 miliardy Kč) kvůli mimořádným nákladům spojeným s projektem vojenského tankovacího letounu. Oznámila to dnes firma. Současně zhoršila odhad zisku pro celý letošní rok.


Společnost již minulý týden uvedla, že za druhé čtvrtletí vykáže mimořádné náklady 536 milionů dolarů kvůli potížím s palivovým systém tankovacího letounu KC-46A, který vyvíjí pro americké vojenské letectvo. Čtvrtletní tržby společnosti nicméně stouply o 11 procent na 24,5 miliardy dolarů. Firma ve čtvrtletí zvýšila dodávky komerčních letadel o devět procent na 197 strojů.

 

 

Základní zisk, který nezahrnuje penzijní náklady a některé další výdaje, klesl na 1,62 dolaru na akcii z 2,42 dolaru před rokem. Překonal ale očekávání analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali na 1,37 dolaru. Firma nicméně zhoršila odhad tohoto zisku pro celý rok na 7,7 až 7,9 dolaru na akcii z dříve předpokládaných 8,2 až 8,4 dolaru.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka